Gavs Hz. ks. sohbet

Mayıs 6, 2009 Tarihinde usluu Tarafından yayımlandı

002yp7zp5Geliverdiler cami içindeki divana, hepimizi topladıktan sonra, hemencecik önümüze oturuverdiler müthiş bir adab ile. Bir müddet
mübarek gözlerini kapatıp öylece kaldılar. Ya Rabbi bu nasıl bir oturuş, bu nasıl bir adab. Biz kendi adab tutuşumuzdan hayalar eyledik başımız dizlerimizin üzerine düşüverdi. Mübarek gözlerini açtıklarında sanki bambaşka bir alemden bakar gibiydiler ve sohbet buyurdular;

” BU TARİK İ ALANIN GAYESİ Allah(cc) RIZASIDIR.BU KAPI SIDDIK KAPISIDIR.EN BÜYÜK HALİFEDEN GELİR EBU BEKİR İ SIDDIK’TAN.ÇEŞİTLİ TARİKLER DE VARDIR AMA BU KAPI AYRIDIR.MESELA KADİRİ TARİKATİ HZ ALİ DEN GELİR.
 
ESKİDEN PEYGAMBERLERE SAFİ DERLERDİ ŞİMDİ İSE SİZLERE SOFİLERE DİYORLAR.BURADAN GELİYOR YANİ SOFİ.HER KİM Allah(cc) RIZASI İÇİN HACCA GİTMEYE NİYET EDERSE VE GİDERSE ON HAC SEVABI YAZILIR.AMA GİDEMEZSE BİR HAC SEVABI ALIR.BİR KİŞİ SEVAP İŞLEMEYE NİYET ETSE YAPSA DA YAPMASA DA YAZILIR.

AMA GÜNAH ÖYLE DEĞİL YAPARSA YAZILIR.YAPMASA YAZILMAZ.ESKİDEN PEYGAMBERLERE TEVRAT ZEBUR İNCİL GELDİ AMA BU NİMET SADECEE Allah(cc) RESULUNE VERİLDİ.

BU ÇOK BÜYÜK BİR NİMETTİR.

GAYE Allah(cc) RIZASIDIR.KİŞİ DÜNYA TELAŞINA DÜŞMEMESİ GEREKİR.AHİRET İÇİN DE PARA LAZIMDIR.BU PARA AMELİ SALİHTİR.KİM AHİRETİN PEŞİNE DÜŞERSE DÜNYA PEŞİNDEN GELİR.KİM DÜNYASININ PEİŞİNDEN GİDERSE AHİRET PEŞİNDEN GELMEZ.ONUN İÇİN HATMEYDİ VİRTTİ RABITAYDI NAMAZDI BUNLARI YAPMAK GEREKİR.

BURADA ŞEYTAN ÇOK UĞRAŞIR HEMEN VESVESE VERİR KAPILMAYIN BUNUN HAKKINDA DA AYET VARDIR.(NAS SURESİ ÜSTÜNE BASA BASA OKUDU) BİR İNSANIN PARASI OLSA BAŞBAKANIN YANINA YA DA REİSİ CUMHURUN YANINA GİDEBİLİR AMA PARASI OLMASA KİMSE BIRAKMAZ.

AHİRET İÇİN DE BU BÖYLEDİR AMELİ SALİH OLMAZSA KİMSE SİZİN YANINIZA VARMAZ KİMSE SİZE GÖZÜNÜ AÇMAZ.BİR BABANIN AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLAMASI İÇİN DÜNYADA ÇALIŞMASI VACİBTİR.EVDEN ÇIKTIĞINDA Allah(cc) RIZASI İÇİN BU VACİBATI YERİNE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMASI GEREKİR.O GÜN NE VERİLMİŞSE YA DA VERİLMEMİŞSE ODUR.ÇALIŞMASI GEREKİR.VE HER İŞ İÇİN BİR KAÇ DAKİKA Allah(cc) RIZASI İÇİN NİYET ETMESİ GEREKİR.

BİZİM İŞİMİZ Allah(cc) RIZASIDIR.DU TARİK İ ALA RASULULLAH TANDIR.BİZ SEVAPLARINIZA ORTAĞIZ GÜNAHLARINIZA DEĞİLİZ.ONUN İÇİN DİKKAT EDELİM.
 
DÜKKANLARDA ÇALIŞIRKEN CEMAATE ÖNEM VERİN BAKTINIZ Kİ İŞ AKSIYOR SIRAYLA GİDİN OLMAZSA ORADA CEMAAT YAPIN Kİ CEMAAT ÇOK ÖNEMLİDİR.ORUCA BAĞLI BAZI DURUMLARDA SEFERİ OLMAK GİBİ O ORUÇ TUTULMAYABİLİR AMA NAMAZ ÖYLE DEĞİLDİR.ÖYLE Kİ BİR İNSAN DENİZDE BOĞULUYOR OLSA AMA AKLI BAŞINDA OLSA VAKİT GEÇECEK OLSA O KİŞİ O NAMAZI KILMAK ZORUNDADIR.İMAİLE HAL İLE HAREKETLERLE NAMAZINI KILMASI GEREKİR.
 
GAVS HZ.LERİ BUYURUYOR Kİ İNSANOĞĞLU ÇOK AHMAKTIR.Bİ KİŞİ DESE Kİ DELİĞİ GÖSTERİP O DELİKTEN YILAN ÇIKACAK DESE İNSAN ELİNİ O DELİĞE BİLE BİLE SOKAR.O KADAR PEYGAMBER 125.000 PEYGAMBER GELDİ AMA İNSAN O DELİĞE PARMAĞINI SOKUYOR.BUNUN İÇİN DİKKAT ETMEK GEREKİR.GAYE Allah(cc) RIZASI İÇİN OLMESİ GEREKİR.

SEVABIN BİLE ŞARTLARI VARDIR.NASIL Kİ ABDESTİN NAMAZIN ŞARTLARI VARDIR KABUL OLMASI İÇİN ÖYLE…AMA GÜNAHIN YOKTUR HEMEN YAZILIR….ALLAHU TEALA SİZLERİ SEVMİŞ BU KAPIDA HİZMETÇİ YAĞMIŞ  NİYETİNİZ Allah(cc) RIZASI İÇİN OLSUN.Kİ NAMAZLARINIZI HATMENİZİ VİRDİNİZİ RABITANIZA DİKKAT EDİN.NİYETİNİZE DİKKAT EDİN BOZMAYIN.ŞAHSINIZA SÖYLEMİYORUM SİZ GİDERSİNİZ BAŞKASI GÖNDERİLİR.,BİZ SİDEN RAZIYIZ İNŞAALLAH Allah(cc) DA SİZDEN RAZI OLSUN.Allah(cc) GÖNLÜNÜZE DÜNYA SEVGİSİNİ SOKMASIN.Allah(cc) YARDIMCINIZ OLSUN.
 
KİM BİR İŞE ORTAK OLUR DA ON MİLYON KAZANIR BEŞ MİLYON BİRİNE DİĞERİNE BEŞ MİLYON VERİLİR.AMA Allah(cc) RIZASI İÇİN OLAN AMELLERDE ÖYLE DEĞİLDİR ON MİLYON SİZE VERİLİR ON MİLYON BİZE VERİLİR HİÇ AZALMAZ TA RASULULLAH A KADAR GİDER.BİZ AMELLERİNİZE SEVAPLARINIZA ORTAĞIZ GÜNAHLARINIZA DEĞİLİZ.BİR İNSAN YÜZ SENE YAŞAMAZ BU DEVİRDE AMA YAŞADIĞINI VARSAY ON BEŞ YIL ÇOCUKLUĞUNA GİDER HİÇBİR ŞEY ANLAMAZ.GERİYE NE KALIR 85 ONUN YARISINI DA UYUYARAK GEÇİRİR KALIR OTUZ ( MOLLA GIYAS İÇERİ GİRDİ 85 İN YARISINI SORDU MOLLA GIYAS DA BOCALADI BİRAZ.SOFİLERDEN BİRİ 42 CİVARI DEDİ SONRA MUBAREK BİZE DÖNEREK BİZ DÜNYA İŞLERİNDEN ANLAMAYIZ SİZLER BU İŞİ YAPTIĞINIZ İÇİN DAHA İYİ BİLİRSİNİZ HESAP İŞİNİ DEDİ) BOŞ GEÇİRMEMEK LAZIM.
 
BU TARİK İ ALA GEMDİR HANİ ATI AHIRDA BESLERSİNİZ O AT YETİŞİR BESLENİR ÇOK GÜÇLÜ KUVVETLİ OLUR.O ATI DIŞARI ÇIKARDIĞINIZDA O ATA GEM VURMAZSANIZ AĞZINIZDAN  O SİZİ PARÇALAR.SİZE SALDIRIR.SİZ DE DÜNYADA BU İPİ SAĞLAM TUTUN Kİ KAYBOLMAYIN SALDIRMASIN YOKSA PARÇALAR”

www.dervisler.net

Nakkaş

Gavs Hz. ks. sohbet” üzerinde 2 yorum

 • Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google fotoğrafı

  Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Connecting to %s

  %d blogcu bunu beğendi: