İşte Yahudileri korkutan Hadis-i Şerif ve Gargad Ağacı

Ocak 5, 2009 Tarihinde usluu Tarafından yayımlandı

cercis0mvgargadagacc4b1dscn28221xf——————————————————————————–

Ortadoğu’daki gelişmeleri yakından izleyen, başta İsrail olmak üzere bölge ülkelerine sık sık gelip giden ve bu coğrafyanın tarihsel sürecine ilişkin çok sayıda yayını bulunan tarih profesörü bir dostum bana önceki gün; “Yahudiler İsrail’de en çok hangi ağacı dikiyorlar ve bunun sebebi nedir biliyor musunuz?” diye sordu.

Kendisine, özellikle tarım konusunda İsraillilerin dünyanın en önemli araştırmalarına imza attıklarını biliyorum ama bir ağaca karşı özel ilgileri olup olmadığı konusunda bilgi sahibi değilim dedim. İsrail’e de şimdiye kadar hiç gitmediğimi söyledim. Kısacası sorunun cevabı bende yoktu.

Verdiği cevap çok ilginç oldu. Yahudilerin İsrail’de en çok diktikleri ağacın gargat ağacı olduğunu, bunun nedeninin ise bir hadis- i şeriften kaynaklandığını söyledi. “Yahudiler hadis-i şeriflere itibar ediyorlar mı ki” dedim. Etmiyorlar ama yine de içleri rahat değil. Tedbiren de olsa yine de bu ağacı dikmekten geri kalmıyorlar dedi. Sonra Peygamber Efendimizin konuyla ilgili bir hadis-i şerifini okudu.

Tarihçi dostumun yanından ayrıldıktan sonra bu hadis-i şerifi kaynaklarıyla birlikte sizlerle paylaşmak üzere kütüphanemdeki kitaplardan aradım buldum.

İlginçtir, hadis-i şerif daha çok kıyamet alametlerinin zikredildiği bölümlerde geçiyor. Kaynaklarda kıyamet alametleri sıralanırken, fitnenin artması, Yahudilerin Müslümanlara yönelik taşkınlık ve zulmü inanılmaz boyutlara varınca, sabır sınırı taşıp artık bu zulme bir dur demek isteyen Müslümanların kendilerini bulup cezalandırmasından çekinen Yahudilerin bulabildikleri her yere kaçıp saklanacağından söz ediliyor.

Hadis-i Şerif’te, Yahudilerin taşların ve ağaçların bile arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından başka bütün taş ve ağaçların: “Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu öldür” diyeceği ifade ediliyor. (Buhârî, Tecrid, IX, 73; Tirmizî, Birr, 25; Fiten, 2; et-Tâc, I, 25).

Bahsi geçen hadis-i şerif Sahih-i Müslim’de; “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır. diyecek. Sadece ‘gargat’ ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyuruluyor. (Kitab-ul Fiten H. 2239).

Bu kadar yalın bir gerçeklikle ifade edilen hadis-i şerif üzerinde ayrıca bir yorumda bulunma ihtiyacı duymuyorum. Her şey gayet açık ortada

Fakat izniniz olursa Gazze’de yaşanan son vahşet görüntülerinden de yola çıkarak hadis-i şerifin son cümlesinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Ne buyuruyor Peygamber Efendimiz; “Ağaç ve taş dile gelerek, Ey Müslüman, gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır” diyecek.

Demek ki Yahudilerin artık haddi iyice aşmış zulmüne tanıklık etmek ağaçların ve taşların bile deyim yerindeyse canına öyle bir tak edecek ki, sabırları taşacak ve ihbarda bulunmak üzere dile gelecekler.

Hadis-i Şerif temel kaynaklarda böyle geçiyor. Birileri rahatsız olacak diye lafı eğip bükecek değiliz. Peygamber Efendimiz söylüyorsa El Hak doğrudur.

Nitekim Yahudiler de yaptıkları işin sonunun nereye varacağını ve tarihteki örneklerinde de görüldüğü gibi hep böyle sürüp gitmesinin mümkün olmayacağının az da olsa farkında olmalılar ki, hadis-i şerifte “sadece o ağaç söylemeyecek” denilen gargat ağacını tarih profesörünün tespitiyle ülkenin her yanına dikmekten geri kalmıyorlar. İsrailliler her yana bu ağaçtan dikeceklerine zulme son verseler daha iyi olur. O zaman muhakkak ki daha güvende olacaklardır. Bu iş hep böyle gitmez. Tarih bunun örnekleriyle dolu.

Tüm dünya tepkili

Siz bakmayın İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamların sadece İslam dünyasında tepki oluşturmuş gibi bir görüntü ortaya koyduğuna İsrail’in yıllar yılı bölgede uyguladığı ölçüsüz şiddet ve tarih boyu yapıp edegeldikleri fenalıklar tüm dünya ülkelerinde gizliden gizliye öylesine derin bir nefretin oluşmasına zemin hazırladı ki, yabancılarla konu üzerinde biraz konuşmaya başladığınızda hemen fark ediyorsunuz bunu. Kaldı ki dinsel öğretileri ve tarihsel tecrübeleri de buna uygun. Yahudilerin günümüzdeki tutum ve davranışları da bu acıları tazeleyecek türden. Burada ayıplanacak olan durum nefret duymak değil, nefrete neden olacak eylem ve davranışlara göstere göstere zemin hazırlamamaktır.

Dünyanın önde gelen medya kuruluşları ve ajansları büyük ölçüde Yahudi sermayesinin kontrolünde olduğu için, hükümetler aleyhlerine kampanya yürütülmesin, yıpratılmasınlar diye tepki göstermekte tutuk davranıyorlar. Kısacası, dünyanın gözleri önünde cereyan eden zulme karşı dünya kamuoyunda oluşan nefret henüz kitle iletişim araçları vasıtasıyla beklendiği ölçüde dillendirilmeye başlanmadı. Fanusun kapağı bir açılmaya görsün, dalga hızla büyüyecek ve zulme karşı kitlelerde oluşan nefret daha rahat gözlemlenebilecektir. Kaldı ki bu tür açık bir zulme karşı tepkili olmak için din olarak sadece İslam’a mensup olmak gerekmiyor. İnsanlık duygularını kaybetmemek yeterlidir.
Yazının başında yer verdiğimiz hadis-i şerifin vermek istediği mesajı, Gazze’de yaşanan vahşet karşısında ruhlarda oluşan kabarmayı hissedince daha rahat algılayabiliyoruz. Savaşın bile adabı vardır. Bu kadar mı gaddar olur bir insan?

Bu açıklamalar önemli

Başbakan Erdoğan’ın dün Antalya’da yaptığı şu açıklama önemlidir: “Zulüm ile abat olunmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Şu anda İsrail ne yazık ki orantısız güç kullanımıyla bir insanlık dramına imza atmıştır. Bu insanlık dramı inanıyorum ki İsrail’i kendi içinde birçok sıkıntılara mahkûm edecektir. Er veya geç hak egemen olur. Zira o bombaların altında ölen çocukların ahı yerde kalmayacaktır, o savunmasız kadınların, annelerin ahı yerde kalmayacaktır, o gözyaşları yerde kalmayacaktır. Bu gidiş gidiş değil. Er veya geç hak egemen olur.”
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in, İsrail’in yaptığını anlatmak için katliam ve vahşet kelimeleri yeterli kalmaz sözleri ve “İsrail’in bu tahrikleri sürdükçe terörle mücadelede başarılı olmak mümkün değildir” tespiti de fevkalade önemlidir.

Bombalar altında bile tevekkül hissini kaybetmeyen ve yılgınlığa düşmediğini tüm dünyaya gösteren bir avuç Filistinlinin cesaretinin onda biri BM Güvenlik Konseyi üyelerinde olsa dünyadaki barış ortamı çok daha farklı olurdu. İsrail ürettiği korkularla dünyanın iradesini bloke ediyor. Sizden ve tehditlerinizden korkmuyoruz diyecek Selahattin Eyyubi yürekli 3-5 devlet adamına ihtiyaç var.

Yazımızı İsra süresinden konuyla ilgili bir ayetle sonlandıralım:

“Kitapta İsrailoğulları’na şu hükmü verdik: “Muhakkak siz yer(yüzün) de iki defa (iktidar olup) bozgunculuk çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir kibirleniş-yükselişle kibirlenecek-yükseleceksiniz. Ve nitekim o iki vaadden ilkinin zamanı geldiğinde, son derece zorlu ve güçlü kullarımızı üzerinize gönderdik de (sizi) evlerin aralarına kadar girip araştırdılar. Bu, yerine getirilmesi gereken bir sözdü ve gerçekleşti” (İsra, 4-5)

Not: Filistin devletinin stratejisi ne olmalı? Dünyanın desteği nasıl sağlanabilir konusunda en güzel yazıyı geçen hafta Prof. Dr. Nevzat Tarhan kaleme almıştı. Gözden kaçıranlar bakabilirler. (İlgili link: Hamas, Aliya gibi hareket etmeli)

Prof. Dr. Osman ÖZSOY Haber7

İşte Yahudileri korkutan Hadis-i Şerif ve Gargad Ağacı” üzerinde 14 yorum

 • ALLAH teala mukaddes hz.kahhar ismi şerifi yüzü suyu hürmetine bu israilli kafirleri kahru perişan eylesin.AMİN.AMİN.AMİNNNNNNNNNNNNNNNN.

 • ınşaIIah tez vakıtte yahudıIer heIak oIur sevgıIı fıIıstınIı kardesIerım sıze hep dua edıyorum ve ben eIımden geIenı yapıyorum ısraıIı destekIeyen her turIu maddeden uzak duruyor cevremıde uyarıyorum

 • selm al e doğru söze nedenir demek gargat ağacı ha
  hani ayette geçiyor ya onlar muhammedi çok iyi tanırlar diye demek korkudan ağaç ama ne diyelim zalimler için yaşasın cehennem!

 • ALLAH U TEALA YAHUDİLERİ KAHRETSİN İNŞALLAH ELİMİZDEN BİRŞEY GELMİYOR SADECE DUA .AMA ŞU BİR GERÇEKKİ TÜRK HALKI UYUYOR MALESAF SADECE TÜRK HALKI KENDİNİ DÜŞÜNÜYOR RAHATLIĞINA DÜŞKÜN NEDEN DERSENİZ ONLARIN MALINI ALMAKLA ÇÜNKÜ ONLARIN MALI DAHA KALİTELİYMİŞ TÜRHALKININDA BAŞINA BU TÜR ŞEYLER GELİSNDE O ZAMAN GÖRÜRÜLER KALİTEYİ….*******

 • Arkadaslar ben allahıma cok sukur musluman biriyim ama suna deginmek istiyorum, islamiyet yahudilik gibi kin nefret dolu bir din degildir, işte onu öldürelim bunu öldirelim diyen bir din olmadıgını dusunuyorum kimse kusua bakmasın, beni sakın yanlışta anlamayın allah israilin belasını versin biz diil.. ki allah elbet belalarını verecektir emin olun. sadece sag duyulu olun..! sunuda belirteyim ağaçlar taslar dile gelecekmişte müslümanlar gelin yahudileri oldurun v.s v.s benim dinim böyle bir diin diil olamazda onuda onaylamadıgımıda belirteyim….!
  Tesekkur herkese

 • Allahın.c.c. ipine sımsıkı sarılıp cem olalım kuranı çok okuyalım peygamber efendimiz sallalahü aleyhi veselemin yolundan gidelim hadisleri çok okuyalım .ALLAH C.C. İZNİ İLE yahidiler bize hiçbirşey yapamaz

 • israil devletine karşı ayaklanan yahudiler de var bu yüzden tüm yahudileri katmamak gerek buna. katleden herkes kötüdür. kendini savunmak dışında hiçbiri affedilemez. halklar kardeş olmalı ki bu düşmanlıkları içimize sokanlar safdışı kalmalı

  • Allahuekber emin olun bu allah’in onlara laneti arkadaslar , yeryuzune gelen peygamberlerin cogu israilogullarina gonderilmistir hz ibrahimden peygamber efendimiz hz muhammet(s.a.s) e kadar olan butun pegamberler bu kadar peygamberlerimiz gelip bunlarin cogunlugunu degistirememistir rabbimiz Allahu teala cc bunlari lanetlemistir ve bunlar asla degismeyecektir kalpleri muhurlenmistir bu yuzden onlar asla ve asla iyilik adina samimi olamazlar cunki lanetlidirler ve zaten bunu hadisi -serifteki anlamindada gorebilirsiniz zamanlari doldugunda zaten onlaar helak olacaktir onemli olan bu zamanda bizlerin onlara karsi mucadelesidir. B utun insanlik olarak onlara karsi mucadele vermeliyiz allau teala cc adina Allahuekber

 • arkadaşlar ben daha önce böyle bişey duymadım. yaratılanı severim yaradandan ötürü die bişey varya hani hiç Rabbim in yarattığı ağac yahudi ağacı olurmu eee şimdi biz bilioz bu gargat ağacının bize ardında yahudi oldugunu demeyecegini her nerde gargat ağacı görürsek yakar yıkar geceriz ne kadar gercek bi hadis bilmiom ama son yahudi kalana kadar biz yahudileri öldürcez.en son yahudi de bi ağacın ardına gizlenecek o ağaçta dile gelecek ey müslüman ardımda bi yahudi var die ve onuda bulup öldürecez.. böyle seylere inayet etmeyin kardesim Rabbimin yarattığı insan hariç hiç bi yaratık Allah tan baska seye hizmet etmez..hayırlı nurlu günler.

 • Allahın laneti tüm Yahudilerin üzerine olsun.
  Zaten lanetli millet..
  Biz bu pis millete acıyıp sabun olmaktan ve kurşuna dizilmekten kurtardık..Kapılarımızı açtık..
  Oysaki zalim tiranın planı Müslümanları yok etmekmiş..
  Nedeni ise Kutsal kitabımız Kuranı Kerim de Müslümanlar tarafından gebereceklerini biliyor olmaları..
  İnşallah o gün çok yakındır..
  Bizler şerefli bir ulus olarak çoluk çocuğumuzla birlikte savaşacağız..Elhamdülillah..
  Suriyeliler gibi kaçmayacak, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız..
  Bayrağımız ve toprağımız için..
  Gargad a iyi sarılın..Ağacınızla yanacaksınız..

 • Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google fotoğrafı

  Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Connecting to %s

  %d blogcu bunu beğendi: