GAVSI SANI’DEN INCILER

Nisan 2, 2007 Tarihinde usluu Tarafından yayımlandı

grnt021em9.jpg


GAVS-I SANİ’DEN İNCİLERYüce Allah’in rahmeti çok genistir. O, bu rahmetini kullarina vermek istiyor, bunun için ufak bir bahane ariyor. Siz bu rahmete ermek için
bir bahane bulun. Küçük-büyük demeden Allah rizasi için önünüze gelen
hayirli isleri yapin. Önceki büyükler zamaninda söyle bir hadise anlatilir:Ibn-i Asfur diye birisi vardi.Bu zatin hayirli ameli azdi. Bu zat birgün
bir kusu yakalayip onunla oynayan bir çocuk gördü.Çocuk kusla oynuyor,
oynarken de kusa eziyet ediyordu. Bu zat, Allah rizasi için su kuşu çocu-
ğun elinden kurtarayim diye niyet etti. Biraz para çikardi,çocuga verdi.

Çocuk parayi görünce kusu ona verdi. Ibn-i Asfur da kusu salip azat etti.
Bu zat bir zaman sonra vefat etti. Bunun Allah dostlarindan bir komsusu
vardi. Bu veli bir gün onun kabrine gitti. Ona dua ve istigfar etti. Sonra gözlerini yumdu, murakebeye girdi. Yüce Allah’tan onun kabirdeki halini
göstermesini istedi. Yüce Allah onun kabir halini bu veliye gösterdi.

Adam evliyalar gibi güzel bir haldeydi. Ona, ” bu halin ne güzel,bu hali
nasil elde ettin,sana ne muamele edildi?” diye sordu.

Adam: ” Bu ise ben de sasirdim fakat çok memnunum. Bana, sen bizim
rizamiz için gücün yetti bir kusu azat ettin; biz de seni günahlarindan azat
edecegiz, bizim de buna gücümüz yeter. Sen bizim rizamiz için o çocugu
ve kusu sevindirdigin gibi, biz de seni sevindirecegiz, dendi ve iste bu güzel nimetler bana verildi.” dedi

Sen niyetini Allah için yap, gerisi güzel gelir.Allah kuluna kafidir.”
” Benim Allah’in rizasindan baska bir derdim ve Rasulullah ( a.s)
in sünnetini ihyadan baska bir isim yoktur.”

“Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve sadiklarla beraber olun.”
ayetini okuyarak basladigi bir sohbetinde buyurdu ki : “Sadiklarla
beraber olan kimse,onlarla birlikte hasretilir. Baksaniza,Ashab-i
Kehf’in köpegi necisül ayn oldugu halde onlarla birlikte bulunmasi
bereketiyle cennete girecektir. Insan ne olursa olsun sadik kullarla
kamil mürsitlerle birlikte bulunmalidir.Zahiren beraber olamayan
kimseler manen (kalb ve hayali ile) onlarla birlikte olmaya çalismalidir.
Gavs hz. leri buyurdu ki : “iki gün hirsizla gezersen üçüncü gün sen de hirsiz olursun.” Bunun için Rasulullah(a.s) : ” Kisi arkadasinin dini ( hal
ve gidisati) üzeredir.” buyurmustur.

” Baskalarina hizmet etmek isteyenler, kendilerini islah etsin yeter.
Çünkü nefsini islah eden kimse baskalarina fayda verebilir ve güzel
seyleri temsil edebilir.Sadat-i Kiram,nefislerini islah edip güzel ahlaki
elde ettikleri için Allah yolunda insanlara büyük fayda vermislerdir.
En büyük hizmet,güzel ahlakli ve edepli bir insan olmaktir.”

” Kalbin gidasi zikirdir.Günahlar ise, seytanin gidasidir.Kalbini diriltmek
ve beslemek isteyen kimse Yüce Allah’in zikrini çok yapmalidir.
Günah işleyenler,kalplerini zayiflatip seytani kuvvetlendirmis olurlar.
Seytani kuvvetli olanin dini zayif olur.Onun için haramlardan uzak durmalidir.

” Bu dünya bir han gibidir; ahiret yolcusu bütün hazirligini bu handa yapmalidir.Yolda tedarik görülmez. Zira kervan yola çikmistir. Ölümle baslayan bir yolculugun geri dönüsü yoktur. Yola çikan kimsenin,hedefine ulasmasi için belli bir yol ve usul takip etmesi gerekir.Basi bos ve hedefsiz yol giden kimsenin hedefine varmasi mümkün degildir. Onun nereye varacagi da belli olmaz. Allah yolu da böyledir. O yol da Hz. Rasulullah (s.a.v) in izinden baska Allah’a giden bir yol ve kapi yoktur. Hz. Rasulullah’in (s.a.v) hayatini yasamak için de ulu Sadatlara uymak gerekir. Hz. Peygamber’e (s.a.v) hakkiyla uymanin en güzel yolu,sünnet üzere yasayan sadatlari takip etmektir. Sadatlar, sünnet-i seniyyeyi kal olarak degil,hal olarak yasar ve yayarlar. Onlara uymakla iman selameti ile ölmek nasib olur. Böylece ebedi ahiret yolculugu iman ile baslamis olur. En büyük saadet te budur.”

Gavs-i Sani Hz. :Insanin kalbi yumruk kadardir.Bunun içinde muhabbetullah olmasi lazimdir…Sonra orda yanan isigi göstererek;Su anda isik yaniyor,etraf aydinlik.Bu isik sönerse etraf karanlik olacak.Ayni anda hem isik hem karanlik olmaz.Isik yanarsa aydinlik olur;sönerse karanlik olur.Kalbin durumu da böyledir.Onun içinde muhabbetullah/Allah sevgisi olmasi lazimdir.Muhabbetullah yoksa baska seyler vardir.Baska seyler olunca kalbe Allah muhabbeti girmez.Allah muhabbetini elde etmek için su dört seye sofi devam etmesi gerekir;Mürsidi ziyaret,Mürsid sohbeti,Rabita,Vird…

”Bir insan sabah kalkinca,güzelce abdestini alsa,evinden isine giderken:
”Ya Rabbi!sen Rezzaki Mutlaksin/bütün yarattiklarinin rizkini verirsin.Biz çalissak da çalismasak da sen bizim rizkimizi verirsin.Lakin rizik için çalismayi bize sen emrettin.Biz senin emrine uyup rizkimizi aramaya gidiyoruz”diyerek niyet etse ve bu niyetle işe başlasa bütün gün boyunca başini secdeden kaldirmayip nafile namaz kilan kimse gibi sevap kaznir.Insan için bunu yapmak çok kolaydir.Bu sevabi kazanmak için güzel niyet etmesi yeterlidir.”

”Yüce Allah’i zikre devam ediniz.Zikir çekerken uyanik olunuz.Allah zikrini kalbinizin içine yerlestiriniz. Zikir kalbe yerlesince siz istemesenizde kalp Yüce Allah’i zikreder.Midenizi düsünün;o,siz istemesiniz de kendi isini görür.Siz uyurken bile işine devam eder.Içine zikir yerleşen kalp de böyledir.”

Ne anne, ne baba, ne arkadaş insana fayda vermesi mümkün değildir. Insana ancak SADATLARDAN fayda vardir..

GAVS-I SANI..

 

Hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Biraz daha öne gelseniz iyi olurdu.
Bu tarikat ı Nakşibendiye’nin gayesi Cihat’tır.. En büyük cihad nefis ve şeytan üzerinedir. İlk önce insan kendi nefsine dikkat etmesi gerekir. Nakşibendilerin amelleri, zikirlerinin gayesi kalp hidayeti içindir.

Peygamber(sav) Vücut ta bir et parçası vardır o kalptir. Kalp hidayet bulursa bütün vücut hidayet bulur buyuruyor. Kalp ifsat olunca bütün vücut ifsat olur. Kalp hidayet bulunca bütün vücud hidayet bulur.
Bu tarikat ı Aliyeye nin hedefi kalbin hidayetidir. Bu tarikatı aliye kalbin takvasıdır. Hedef niyettir niyet olmayınca hedef olmaz.

Şeytan ve nefis çok büyük düşmandır kedi nasıl fareyi delikten gözetliyor, nefes bile almıyor, ses çıkarmıyor, fare kendisini bilmesin, çıksın diye. Şeytan ve nefiste öyledir. Şeytan da aynı kedi gibi nerede nokta görürse oradan vurur.

Niyeti daima kontrol etmek lazım. Kibir, gurur gibi hasletlere dikkat etmek lazım. Peygamberimiz (sav) buyuruyor ki: bütün ameller niyete bağlıdır. Niyet, Allah(cc) (cc) rızası için olursa ameller makbuldür, olmazsa salih olmaz. Dünya bir imtihan yeridir. Niyeti daima kontrol etmek lazımdır. Bunun için niyeti Allah(cc) (cc) rızası için olsun.

Peygamberimiz (sav) dünya muhabbeti bütün kötülüklerin anasıdır buyurmuştur. Allah(cc) (cc)dünyaya lanet emiştir. Dünya mel?undur. Sabah kalkarken, elbise giyerken, ayakkabıyı giyerken bir dakika iki dakika Ya Rabbi ben senin için çalışıyorum. Sen rızkımızı vermeyi vaad etmişsin. Bundan şüphem yok.

Ailemin rızkını kazanmak için çalışmamı da vacip etmişsin. Onun için çalışıyorum ya rabbi derse sabahtan akşama kadar seccadede gibi ibadet yazılır.

Hem dünya işlerini kazanır hem de ibadet sayılır. Bakıyoruz dünya küfrün denizi olmuş. İnsan hem kendini kurtarmaya gitsin hem de insanları kurtarmaya gitsin.

Bütün dünyanın hidayetine vesile olsa kendisi hidayet olmasa bir şey yapmış olmaz. Bir insan bir kimsenin namaz kılmasına,
hidayetine sebep olmuş, onun sevabı kadar kendisi de sevap kazanır. Bu büyük bir kazançtır. Büyük bir fabrikadır. Gece de gündüz de çalışmak lazım. Biz bakıyoruz ki peygamber (sav)in gösterdiği yol biz bu yolu görüyoruz.

Bu Tarikati Aliyye’de niyeti de işi de aynıdır. Kıyamete kadar elle vücutla dille kalple üzerinde duralım. Bu dini islam’ın en doğru şeklini Allah(cc) (cc) bize nasip etmiş, sağlam tutalım, bozulmasın. Tarikat bozulmaz insan bozulur. Bir insan niyetine göre düzgün veya bozuk olur niyet kalp ile olur. Allah(cc) (cc) kandırılamaz. Allah(cc) (cc) kalbi biliyor, kalbe bakıyor. Bir insan, insanı kandırır, Allah(cc) (cc) yu mümkün değil, sağlam olması lazım.

Allah(cc) u Teala (cc) olun millet için şu için bu için… daima sağlam olmak lazım. Niyeti Allah(cc) (cc) rızası için yapmak lazım. Kuvveti o veriyor. Bütün Peygamberler günahsızdır. Allah(cc) (cc) musibeti sevdiklerine verir. Sabretmek lazım, her şey bize Allah(cc) u Teala (cc) veriyor veren O’dur.

Her şeyi ile O’dur. Gavs (ks) diyor ki: şeytanların hepsi istirahata girmiş insan şeytanın vazifesini almış. Akrabası olsun, komşusu olsun, tanıdığı olsun, anası olsun, babası olsun, kardeşi olsun… insan insanı bozuyor. Kimsenin lafını dinlememek lazım. Allah(cc) rızası için yapmak lazım.

Peygamberimiz () kendi ümmetinin üzerinde çok duruyor. Kendi nefsinden fazla ümmetini düşünüyor. Bütün peygamberler kendi nefsini kurtarmaya çalışıyor sadece bizim peygamberimiz ümmetini kurtarmak için çabalıyor. Bunun için mutabat lazım. Allah(cc) u Teala (cc) bize bu vazifeyi vermiş. Onun için çalışmak lazım. Yüzümüzün beyaz olması için çalışmak lazım. Bu çalışma da

dünyada olur. Ahirette çalışma yoktur, amel yoktur, tövbe yoktur. Biz pişman olmadan pişman olalım. Ahirete gitmeden dünya da pişman olalım. Ahiret düşünülürse dünya gibi, dünyada da ahirette de illa para lazım. Para yoksa elbiseyi nasıl alacak, yiyecek nasıl alacak, ahirette de zengin olana hürmet edilir. Ahiret parası olana Allah(cc) u Teala (cc) makamat verir, kapılar açılır, ahiret parası için ameli salih için.

Dünyada hangi fakir, reisi cumhura, başbakana gitmiş. Ahirette de öyledir. Ahiret zengini de dünya zenginin dünyada keyf ettiği gibi ahirette keyf yapar. Dünya geçicidir. Ahiret kalıcıdır. Dünya da çok yaşasa yüz sene, on beş sene çocukluğa geçiyor, bir şey anlamıyor. Seksen beş senenin yarısı yatmaya gider. Kalıyor kırk iki- kırk üç senesi onu da dünya laklakaya giderse yazık olur.

Kefen de kaç gün… bozulur gider, çıplak kalır, rezil olur, ama insan ameli salihle giderse makamat olur. Ameli salih Allah(cc) (cc) olandır.
Gavs (ks) buyurdu insan Allah(cc) u Tealaya (cc) inanmıyor, gönderdiği elçiye de inanmıyor, ulemaya, Kuran?ı Kerim?e de inanmıyor. Nasıl olur? Bir çocuk söylese bu delikten yılan girmiş, yılanın korkusundan o delikten elini sokmaz.

Allah(cc) u Teala (cc) kıyamet olacak buyuruyor. Çehennemi bildiriyor. Sanki hiç işitmemiş inanmıyor. Dikkat etmek lazım. İnanmak lazım. Belki de o delikten hiç girmemiş, ahiret ateşi yedi defa kevserde yıkandıktan sonra dünyaya gönderilmiş. Cehennem ateşi çok siyahtır. Harareti çok oluğundan siyahtır. Çay gibidir.

Nasıl çay demi fazla olunca koyu olur, cehennem ateşi de öyledir. Bir nokta ateş cehennemden dünyaya gelse dünyayı silip götürür. İnsan bir düşünüp kendi nefsi ile meşveret etmek lazım. Gavs (ks) diyor bir genç dağa gitmiş yalnız bir kız onunla zina etmek istemiş , genç kendi nefsine demiş, bu birkaç dakika da biter. Sen cehennem ateşine nasıl dayanacaksın?

Bir kibrit yakmış elini tutmuş iki dakika dayanamamış, yara olmuş. Genç ey zalim nefsim sen kibritin ateşine iki dakika dayanamıyorsun, cehennem ateşine nasıl dayanacaksın? Demiş oradan uzaklaşıp gitmiş.

Allah(cc) (cc) muhafaza etsin sadatlar böyle emretmiş. Bu naksibendi kıyamete kadar devam eder. Niyetini sağlam tutmak lazım. Dünyaya kapılmamak lazım. Niyet Allah(cc) (cc) rızası için olmak lazım. Niyet Allah(cc) (cc) için olursa o, dünya sayılmaz. İnsan ne kadar çalışırsa çalışsın
Allah(cc) (cc) onu affetmezse kurtulamaz. Bir evliya vardı. Beş yüz sene ibadet yapmış,

bir nokta kadar gaflette olmamış. Vefat etmiş, Allah(cc) u Teala (cc) onu çağırmış, beş yüz sene amel yaptın, ibadet yaptın sana amellerinle mi mükafat verelim, affederek mi mükafat verelim? Ya Rabbi beş yüz sene ömür verdin senin yolundan hiç çıkmadım. Amellerimle mükafat ver.

Allah(cc) u Teala (cc) meleklerini çağırmış ne kadar ameli varsa hesap edin nimetlerimizi de hesap edin denkleştirin ona göre mükafata verin. Bir göz için beş yüz sene ibadeti karşılamış. Öbür nimetlerinin mümkün verecek kadar beş bin sene ömrü olsa insan takati olmaz.

Allah(cc) u Teala (cc) buyurmuş. Onu cehenneme atın da nimetlerimi bilsin. Sonra amellerinin karşılığını verin. Allah(cc) u Teala (cc) en affı çok büyüktür. ALLAHu Teala (cc) affı yüz kısımdır. Bir kısmı dünyaya gelmiş, doksan dokuzu ahirete kalmış. Allah(cc) u Teala (cc) rahmediyor, rahmeti olmasa Ehli Kürü, hayvana çevirir. Ehli küfrede o bir rahmetle, dünya malını veriyor, akıl veriyor, hanım veriyor, doksan dokuzunu ahirete bırakmış

Müslümanlar
için hepsi ehli iman için. İnsan birmıskal-i zerre kadar imanını kurtarıp ahiretet giderse büyük bir müjde vardır, imansız giderse rahmet yoktur, şefaat yoktur, hiçbir kurtuluş yoktur. Çalışmak lazım, sadatın yolundan ayrılmamak lazım, gayret göstermek lazım.
Onların yolundan ayrılmamak lazım. Evlattır, daima ters giderse baba ona bir defa bakar, iki defa affeder, üç defa affeder, hata hata , olmaz. İnsan, hatasız olmaz.Hatasız,meleklerdirHatasız,Peygamberlerdir.
Şeytan, nasıl hata yapmış. Hata değil, Allah(cc) (cc) istedi.

Allah(cc) u Teala (cc) nın cennetten kovmasına sebep olmuş. Hatalar, bilmeden, unutarak olursa,sadatlar ona bakmaz. Nefisle, kibirle yapılırsa olmaz. Sadat-ı Nakşibendi?nin birisi, rüyada görmüş: Peygamberler geçiyor. Herkes ümmetinin almış. Ben de tam asfaltın kenarında çamura girmiş, boğazıma kadar çamura batmışım Baba Adem geçti. Yardım istedim, bakmadı. Peygamberler geldi, geçti.

Evliyalar geldi, geçti. Tam ümidimi kestim, çok üzüldüm. Bir baktım sofi gibi birisi tek başına, elini sırtına koymuş, kabar kabar geziyor. Hiçbir peygamber, hiçbir evliya kurtaramadı. Bu mu kurtaracak? Tam başıma geldi. Ben seni kurtarayım mı? Hemen elini uzattı, asfaltın üzerine çıkardı. Haydi gidelim dedi. Ben bir sorayım dedim. Bu kimdir? Dedim.

Kurban sen kimsin? Dedi:ben şah-ı Nakşibendim. Kurban sizin isminiz dünya da çok büyüktü, çok hülafalarınız, salikleriniz, sofileriniz vardı, onları bırakıp nereye gidiyorsun?Cebinden bir kutu çıkardı. Dedi: bütün halifelerimiz, saliklerimiz, sofilerimiz bu kutunun içinde.
Haşr, hesap, mizan göstermemek için Allah(cc) u Teala (cc) şefaat talep ettik

Allah(cc) (cc) da kabul buyurdu, cennete sokmak için bu kutuya koydum.
İnşAllah, bizde o kutuya gireriz. Çalışmak lazım ama….. inşaAllah büyük bir ümidimiz vardır. Allah(cc) u Teala (cc) inşaAllah bizi o yoldan ayırmasın, o yolun mükafatını bize versin. Allah(cc) u Teala (cc) bize naip etmiş, bu yoldan ayırmasın.

Gaye , bu Tarikat-i Aliyeyi götürmek. Biraz gayret göstermek lazım. Ezan okunuyor. Hiçbir şey olmaz. Gavs (ks) buyurdu. Bir hırsız vardı. Bal çalıyordu. Bir petek temin etti. Peteğe döndü ve arılara siz vız vız edin sakın ölmeyin ben sizin yiyeceğiniz balıda, kendim içinde getiririm. Siz de ölmeyin. Sadatın balı çoktur. Çok çalışmak lazım. Onlar hemen arıyor. Gündüz gece müşteri arıyor. Bal satmak için. Allah(cc) u Teala (cc) bize müşteri göndermek nasip etsin. Allah(cc) (cc) yardımcınız olsun!

Reklamlar

GAVSI SANI’DEN INCILER” üzerinde 74 yorum

 • kurban olurum o kutlu SULTAN a

  Ne anne, ne baba, ne arkadaş insana fayda vermesi mümkün değildir. Insana ancak SADATLARDAN fayda vardir

  ELHAMDÜLİLLAH

   • Kurban Allah sizlerden Razi olsun, Böyle güzel bir sunumda bulundugunuz icin, ben bundan bir 6 yil önce bir rüya gördüm. Ve bu Rüya`yi gördügümde Bekardim ver arti yanliz yasiyordum.. Tabiri caizse gittigim yolda yol degildi!!! Birgün isden geldim, televizyonu acmisim, ve bakarken televizyonun basinda uyuya kalmisim.. Evde kimsem yok, Rüyayla gercek arasina dalmisim. Derken oturma odasinin kapisi acildi, ben herseyin farkindayim. Ve iceriye Cübbeli Sarikli Sakalli tebessümlü Nur yüzlü insanlar girdi, 8 10 kadar insan var. Birden benim uzandigim bu koltuk evin orta yerine geldi, kendimi sanki ameliyat masasinda hissettim.. Kalkmaya calisiyorum kalkamiyorum. Benim cevremde cember kurdular. Ve yüzüme bakiyorlardi, arti sanki kalbime bakiyorlardi. Aradan zaman gecti bunlar girdigi yerden geri ciktilar, ve nasil olduysa bende kendimi bir hamleyle uzandigim yerden kendimi yere attim, birde baktimki terler icinde kalmisim.. Tabi gel zaman gec zaman, ben bu yolu bir arkadas tavsiyesiyle tanidim, ve hatta beraber gittik, tabiki ozamandan bu zamana ben bu rüyami hic unutmadim. Aradan zaman gecti ben bu tarikata baglandim, ama halen daha ozamanlar yasamakta degildim dinimi!! Ve birgün niyetlendim dortmunda yarbay efendinin ziyaretine gitmeye.. Iste oraya vardigimda o zaman anladim, Rüyamin anlamini!! Dedimki kendi kendime Gavsim beni sevmis, Veya ben onlarin sevecegi bir hareket yapmisim. Birtürlü elhamdülillah kendimi sevdirmisim. Ben Dortmunda vardigimda karsima o Sanki Rüyamda gördügüm Cübbeli sakalli insanlar karsimdaydi!! Hepsinin yüzünde bir tebessüm.. Yeterki niyetlerimiz temiz olsun Kardesler, Allahu Teàla cok ufak bir sebeb ariyor, Kardeslerimde bildirdigi gibi, önce gayret insallah.. Allahù Teala hepinizden Razi olsun!!!

 • GAVS-I SANİ’DEN İNCİLERYüce Allah’in rahmeti çok genistir. O, bu rahmetini kullarina vermek istiyor, bunun için ufak bir bahane ariyor. Siz bu rahmete ermek için
  bir bahane bulun. Küçük-büyük demeden Allah rizasi için önünüze gelen
  hayirli isleri yapin. Önceki büyükler zamaninda söyle bir hadise anlatilir:

  Ibn-i Asfur diye birisi vardi.Bu zatin hayirli ameli azdi. Bu zat birgün
  bir kusu yakalayip onunla oynayan bir çocuk gördü.Çocuk kusla oynuyor,
  oynarken de kusa eziyet ediyordu. Bu zat, Allah rizasi için su kuşu çocu-
  ğun elinden kurtarayim diye niyet etti. Biraz para çikardi,çocuga verdi.

  Çocuk parayi görünce kusu ona verdi. Ibn-i Asfur da kusu salip azat etti.
  Bu zat bir zaman sonra vefat etti. Bunun Allah dostlarindan bir komsusu
  vardi. Bu veli bir gün onun kabrine gitti. Ona dua ve istigfar etti. Sonra gözlerini yumdu, murakebeye girdi. Yüce Allah’tan onun kabirdeki halini
  göstermesini istedi. Yüce Allah onun kabir halini bu veliye gösterdi.

  Adam evliyalar gibi güzel bir haldeydi. Ona, ” bu halin ne güzel,bu hali
  nasil elde ettin,sana ne muamele edildi?” diye sordu.

  Adam: ” Bu ise ben de sasirdim fakat çok memnunum. Bana, sen bizim
  rizamiz için gücün yetti bir kusu azat ettin; biz de seni günahlarindan azat
  edecegiz, bizim de buna gücümüz yeter. Sen bizim rizamiz için o çocugu
  ve kusu sevindirdigin gibi, biz de seni sevindirecegiz, dendi ve iste bu güzel nimetler bana verildi.” dedi

  Sen niyetini Allah için yap, gerisi güzel gelir.Allah kuluna kafidir.”
  ” Benim Allah’in rizasindan baska bir derdim ve Rasulullah ( a.s)
  in sünnetini ihyadan baska bir isim yoktur.”

  “Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve sadiklarla beraber olun.”
  ayetini okuyarak basladigi bir sohbetinde buyurdu ki : “Sadiklarla
  beraber olan kimse,onlarla birlikte hasretilir. Baksaniza,Ashab-i
  Kehf’in köpegi necisül ayn oldugu halde onlarla birlikte bulunmasi
  bereketiyle cennete girecektir. Insan ne olursa olsun sadik kullarla
  kamil mürsitlerle birlikte bulunmalidir.Zahiren beraber olamayan
  kimseler manen (kalb ve hayali ile) onlarla birlikte olmaya çalismalidir.
  Gavs hz. leri buyurdu ki : “iki gün hirsizla gezersen üçüncü gün sen de hirsiz olursun.” Bunun için Rasulullah(a.s) : ” Kisi arkadasinin dini ( hal
  ve gidisati) üzeredir.” buyurmustur.

  ” Baskalarina hizmet etmek isteyenler, kendilerini islah etsin yeter.
  Çünkü nefsini islah eden kimse baskalarina fayda verebilir ve güzel
  seyleri temsil edebilir.Sadat-i Kiram,nefislerini islah edip güzel ahlaki
  elde ettikleri için Allah yolunda insanlara büyük fayda vermislerdir.
  En büyük hizmet,güzel ahlakli ve edepli bir insan olmaktir.”

  ” Kalbin gidasi zikirdir.Günahlar ise, seytanin gidasidir.Kalbini diriltmek
  ve beslemek isteyen kimse Yüce Allah’in zikrini çok yapmalidir.
  Günah işleyenler,kalplerini zayiflatip seytani kuvvetlendirmis olurlar.
  Seytani kuvvetli olanin dini zayif olur.Onun için haramlardan uzak durmalidir.

  ” Bu dünya bir han gibidir; ahiret yolcusu bütün hazirligini bu handa yapmalidir.Yolda tedarik görülmez. Zira kervan yola çikmistir. Ölümle baslayan bir yolculugun geri dönüsü yoktur. Yola çikan kimsenin,hedefine ulasmasi için belli bir yol ve usul takip etmesi gerekir.Basi bos ve hedefsiz yol giden kimsenin hedefine varmasi mümkün degildir. Onun nereye varacagi da belli olmaz. Allah yolu da böyledir. O yol da Hz. Rasulullah (s.a.v) in izinden baska Allah’a giden bir yol ve kapi yoktur. Hz. Rasulullah’in (s.a.v) hayatini yasamak için de ulu Sadatlara uymak gerekir. Hz. Peygamber’e (s.a.v) hakkiyla uymanin en güzel yolu,sünnet üzere yasayan sadatlari takip etmektir. Sadatlar, sünnet-i seniyyeyi kal olarak degil,hal olarak yasar ve yayarlar. Onlara uymakla iman selameti ile ölmek nasib olur. Böylece ebedi ahiret yolculugu iman ile baslamis olur. En büyük saadet te budur.”

  Gavs-i Sani Hz. :Insanin kalbi yumruk kadardir.Bunun içinde muhabbetullah olmasi lazimdir…Sonra orda yanan isigi göstererek;Su anda isik yaniyor,etraf aydinlik.Bu isik sönerse etraf karanlik olacak.Ayni anda hem isik hem karanlik olmaz.Isik yanarsa aydinlik olur;sönerse karanlik olur.Kalbin durumu da böyledir.Onun içinde muhabbetullah/Allah sevgisi olmasi lazimdir.Muhabbetullah yoksa baska seyler vardir.Baska seyler olunca kalbe Allah muhabbeti girmez.Allah muhabbetini elde etmek için su dört seye sofi devam etmesi gerekir;Mürsidi ziyaret,Mürsid sohbeti,Rabita,Vird…

  ”Bir insan sabah kalkinca,güzelce abdestini alsa,evinden isine giderken:
  ”Ya Rabbi!sen Rezzaki Mutlaksin/bütün yarattiklarinin rizkini verirsin.Biz çalissak da çalismasak da sen bizim rizkimizi verirsin.Lakin rizik için çalismayi bize sen emrettin.Biz senin emrine uyup rizkimizi aramaya gidiyoruz”diyerek niyet etse ve bu niyetle işe başlasa bütün gün boyunca başini secdeden kaldirmayip nafile namaz kilan kimse gibi sevap kaznir.Insan için bunu yapmak çok kolaydir.Bu sevabi kazanmak için güzel niyet etmesi yeterlidir.”

  ”Yüce Allah’i zikre devam ediniz.Zikir çekerken uyanik olunuz.Allah zikrini kalbinizin içine yerlestiriniz. Zikir kalbe yerlesince siz istemesenizde kalp Yüce Allah’i zikreder.Midenizi düsünün;o,siz istemesiniz de kendi isini görür.Siz uyurken bile işine devam eder.Içine zikir yerleşen kalp de böyledir.”

  Ne anne, ne baba, ne arkadaş insana fayda vermesi mümkün değildir. Insana ancak SADATLARDAN fayda vardir..

  GAVS-I SANI..

 • Sultanım ALLAH cc sevdigi kuluyuzda bizi Sultanımın yanına gitmeyi elinden tövbe almayı nasip kıldı SEN TANIMASAYDIM BİZİM HALİMİZ NİÇE OLURDU.

 • @firat,
  Hosgeldin.
  Yarbay Mehmet Ildirar´in sohbet kitabinda yaziyor ki,
  -Allah´ü Teala seni seviyor, nasil mi?
  Allah cc. bir kulu severse sevdigine gönderirmis.
  Ne büyük devlet ki bizi sevdigine göndermis.Ne kadar sükretsek azdir.
  Muhabbetle…

  • hadisi kutside mevlamız c.cbuyurdu ben birkulumu seversem onu bir dostumla karşılaştırırm ona ahiret amelleri yaptırırım bir kulumada buğz edersem onu dünya işleri ile uğraştırırım

 • gavsım senin himmettin olmasa bizim halimiz nice olur kapının kıtmırı olum bizi himmettinden mahrum etme himmettine nazına çok ama çok ihtiyacım vam himmet sultanım

 • havsım senin kapına gelmeyi mübarek nurunu görmeyi mevlam nasip etsin çok istiyorum rabbim kabul ederse yolundayım inşallah kapınada gelmek nasib olur şunuda çok iyi biliyorum kişi sevdiğiyle beraberdi inanıyorumki seni her an andığımda yanımdasın sen olmasaydın halim nice olurdu

 • @medine,
  Hosgeldin.
  Rabbim muhabbetini askini artirsin insaallah, muradini dualarini kabul eylesin.
  Evet, kisi sevdigiyle beraberdir.Ve dedigin gibi her andigimizda, her skintimizda, ihtiyacimiz oldugunda BIIZNILLLAH bizlerle.
  Allah’a emanet olasin, rabbim bizleri gavsimizdan, bu kapidan ölünceye kadar ayirmasin, kabirde de , mahserde de. INSAALLAÜ TEALA cennettede efendimize ona komsu eylesin.

 • NEREDEYSE 1 YIL OLDU SULTANIM. BAKTIGIMIZ HER YANDA SENI ARAR OLDU GOZLERIMIZ ILAHILERE KUSTUK ARTIK NE OLUR CAGIR ARTIK BU HASRET BIZE YETTI NEYSE BU KADAR AYRILIGIN SEBEBI KOYDUK HEPSINI ARKAYA. HANI O SALINA SALINA ONUMUZDEN GECISIN VARYA O HIC CIKMADI AKLIMIZDAN. INSALLAH BU MEKTUP SANADA GELIR GAVSIM CAGIR SU GARIBIDE ARTIK.HIZMETINIZLE YENIDEN SEREFLENMEK ISTERIZ…

 • @özlem.
  Hosgeldin.
  Insaallah rabbim en kisa zamanda hasretinizi dindirir ,kavusursunuz sultana.
  Hizmet heryerde var kurbanim, unutmayalim ki rabitayla o hep yanimizda degil mi biiznillah.

 • burası yabancı değilmiş..bloglara şöle bi bakıyorumda hep bizm sofiler maşallah..allah yolumuzda daim samimi etsin bizleri…yahu burda bi blogta ben açmak isterim lakin şu pcden bu işlerden anlamıyorum pek. BAŞLANGIÇ NASIL YAPILIYOR ACABA…. sevdim ben burayı takipçinizim inş.. dualarınızda unutmayın …

 • @seyyah, hosgeldin.
  Evet bloglari fethettik elhamdülillah.
  Istersen sanada acalim bir blog.
  Istiyorsaniz destek olmaya calisiriz, himmetleriyle.
  Sadatin duasi olsun, herzaman bekleriz.
  Allah’a emanet olun.

 • teşekkürler hoşbuldum.allah razı olsun amin….evet olabilir, yardım alabilirm :)..ama nasıl olcak….adres vermeden olmaz..ama burası umumi..özel pm atılamıyor mu?…

 • bu yazımı okuyan herkes bana dua etsin eminim hepiniz güzel insanlarsınız o güzelliğin kaynağından nasiplenmeyi ALLAH bana da lutfetsin. istanbula geldiğini duydum inşallah banada görmek nasip olur…bana cok dua ediniz A.E.O.

 • kurbanlar Allah razi olsun inanin Mubaregin izni yok böyle resimlerin internette yayinlanmasina vebali cok büyük haberiniz olsun hakkinizi helal edin nizden sadece uyarnasi

 • @zakirxxl,
  Hangi resimlerden bahsettiğini ya da burdaki resmin bir sakıncası oldugunu anlamadım.
  Mübareğin resim ve videolarını yayınlamaya ruzası olmadığını biliyorum ama burda öyle sakıncalı bir resim yok ki!
  Allah’a emanet ol.

 • sultanım senin yanından ayrıldımayrılalı halimhiçiyi değil himmet gavsım yine çağır getir beni yanınaşimdiden hasretim yeni başıma

 • s.a allah hepinizden razı olsun.dün menzildeydik.yani nisan 27 de .yeni bir rakadaşı götürdük.çocuk mübareği görür görmez
  ağlamaya başladı.çok etkilendi.

 • ALLAH cc ondan razı olsun oo immet etmese bizim halimiz ne olurdu bilmem ne insanlar geldi bu kapıya cok şükür ki gavs hz onuda yola getirdi ALLAH u teaanın izniyle cok şükürki ben bu yaşta burdayım biz ne yaptkki bu kapaya nasip olduk ne kadar şükür etsek azdır büyüklrimizin duası olsun üzerinizde s.a

 • Elbette birgün Azrail (a.s.) kapıya dayanacak. Ve o yüce yaratıcının karşısına yaptıklarımızla çıkacağız.Ama hangi yüzle O (c.c.) nun ve resulünün karşısına çıkabiliriz ki. Allah (c.c.) bizleri dostlarından ayırmasın.O güzelliği görmeyenlere de nasip etsin.

 • Gel ey günahkar tövbeye gel Nefsin dizginleri gavsıma ver Eğer girmek istersen cennete Sadakat samimiyet yeter Sen gittin gideli EY RASUL Garib kaldı bu kul Cok şükürki varislern var Nazar eder himmet eder Ayırma bzi sevdiklerinden NAKŞİBENDİ dediklerinden Bu kapıda kalmak istersen HİZMET-RABITA-VIRD-SOHBET-HİZMET ET YETER İSTANBUL DİKİLİTAŞ SOFİLERİ

 • Sensizim şimdi çaresizim sığamıyorum kainata gavsım yalancı aşklar kovalarken beni ben yalnızca Rabbimi istiyorum Sana Menzilime gelemiyorum acı çekiyorum özledim Menzilimde hizmet ettiğim günleri tekrar nasip olur mu bilmiyorum dua edin sofiler

 • ALLAH a hamdü senalar olsun bizi dostu ile tanıştırdı ilk başta günahdan çıkarttı, sonra manevi makam istemeyi öğretti himmettiyle ve inşaallah mahşerde sevdiklerine götürecek.TARİKAT EHLİ CENNET DE MAKAM CEMAAT EHLİ İSE CENNET İSTER… SELAMETLE

 • allah bütün sofilerden razı olsun inşallah rabbim herkesi bu kapıya getirir menzile gitmek nasip olmadı inş.bu sene nasipse giderim dua edin benim için allaha emanet olun…

 • isterimki sekratım sen ezrailim sen kabrim sen mahşerim sen mahkemeyi kübram sen sıratım sen cenetim sen kevserim sen olasın ..sultanım

 • gavsım benım hayatım can yoldasım benım sultanım senın ıçın varya bır desen işimi bırakarım canımsın benım herseyımsın sen ıste yeterkı gerekırse canımı verırım yoluna senın yanından ayrılmak oyle zor gelıyor oyle zor gelıyor kikelımelerle anlatamıyorum o huzurun o bızımle sesız konusman dertlerımıze dermen olman senı gorunce herseyı unutuyorum sultanım
  sen olmasan belkı de yok olavcatım bu dunya dustuğüm anda hep senı buldum elımden tutup ayağa kaldırdın benı sultanım hımmetını esırgemı sofılerden canım sultanım

 • s.a herkese en içten dileklerimle allah tan tevfik dilerim
  ve sadatı ikramın kıymetini bilmeyi onlar insanlıgın ebedi saadeti için hizmet ederken hiç bir menfaat beklemiyorlar
  tek gayeleri rıza yeterki bi ümmeti muhammed daha kurtul sun bataklıklardan diye peki ya biz neler yapıyoruz şöylebi bakalım sagımıza solumuza nekadar ümmeti muhammedi dert edinmişiz soralım kendimize

  • ğurbanlar canlar bana dua edin rabbbim gerçek sevgi ve teslimiyeti nasip etsin acabalar okyanusunda boğulmaktan korkarım dua edinde sahile çıkalım rabbim size kendini nasip etsin İNŞALLAH

 • ALLAH hepimizden razı olsun kurbanlar.gavs-ı sani (k.s)buyuruyor.pişman olmadan pişman ol.yani ölmeden pişman olup tövbe etki yüce mevlam affetsin .ALLAH sizlerden
  razı olsun selam ve dua ile

 • uslu abim. ben bu yola yeni girmiştim ki 7-8 ay sohbetlere katıldım.çok memnun oldum ALLAH razı olsun tüm sofilerden.daha vird bile alamadan sonra kayınbabamın rahatsızlığı vefatı derken aradan 7 ay geçti. eksikliğini hisseder oldum hatta rüyam da beyaz zemin üzerindeGavs-ı Sani Seyyid Abdulbaki Hz. yazan iki yazısı gördüm. ama ne yapmalıyım bilmem eşim çok inançlı olmasına rağmen menzile gelmemi istemiyor ve şimdi gerçek şeyhler yoktur gibi sözler söylüyor. çok istiyorum gelmeyi sohbet yeride uzak gidemiyorum.

  • Pınar zeynep bacım sen basındaki sıkıntıyı sadatlara havale et ve yapabildiğin kadar ödevlerini yap inanki bir müddet sonra eşin kendiliğinden diyecek hadi gidelim menzile diye ama önce sen yaşa Allah senin yolunu işte o zaman açar, Allah yardımcın olsun sadata sıkı sıkıya baglan rabıtaya virde devam …

 • pınar zeynep
  kurban Allah hepinizden razı olsun inş. Bol Bol Dua et eşine ve sofiler
  ondan bi ricada bulun ve bi sefer menzile gitmesini soyle emin ol bi sefer gitmek ona yeter. Sadatların gorupte hayran olmayan kimdir ki selametle

 • kurbanlar canlar ben menzilden ,babamın yanında,babamın köyünde yeni geldim….geldim ama ben köyümü ben babamı özledim o nasıl bir güzellik o nasıl bir endam… o dağ o küçücük kapıdan nasıl içeri giriyor…gavsım seni özledim gavsım bunları yazarken ağlıyorum al beni yanınaaaaaaaa…kurbanlar hakkınızı helal edin

 • oncelıkle boyle guzel bır sıteyı bızlere sundugunuz ıcın ALLAH razı olsun RABBULALEMIN bızlerı bu guzel yoldan ayırmasın dostlarına layık eylesın

 • rabbim makamınızı yüceltsin bizleri sizlere layık eylesin yüzüm yok gavsım ben pişmanım himmetine sığındım bu çalışmayı yapanlardan rabbim razı olsun

  • cenabı allaha sonsuz şükürler olsun ki bizimüslüman yarattı gavsımın sultanımın kapısını bize nasib etti.Allah c.c bizleri onun kapısından ayırmasın bu kardeşinizede dua edin inşaallah….

 • selamun aleykum..tum yorumlarinizi okudum kardeslerim ve cok etkilendim..gavs sani hz lerini malesef yeni tanidim..ve o mubaregi cok gormek istiyorum tovbe almak istiyorum..ALLAH rizasi icin benim icin dua edin..selam ve dua ile

 • Kardeşlerim, dün sabah ayrıldım köyden. Uzun yıllardan bu yana gider gelirim hiç bu kadar kalabalık görmemiştim. Allah c.c. örünü uzatsın, hayırlı,sağlıklı uzun ömürler versin. Gavsımızı başımızdan eksik etmesin.

 • Bu kapı büyük bu kapı genis, terk etmiyorlar sofileri bırakmıyorlar peşlerini nereye kaçarsan kaç ne yaparsan yap gene seni arayıp buluyorlar buna inanın kaytarmayın içinizde bu kapıya lan sevginizi inançınızı kaybetmeyin yeter, Dua edin Allah(c.c) yar ve yardımcınız olsun

 • RABBIM insALLAH bu mubarek yolda mursimiz efendidimiz gönul sultani gavs-i sani ye uyup onunardindan gitmayi nasip eder insALLAH onu görmeyi cok istiyorum

 • allah razı olsun sizlerden okurken gözlerim doldu ben çok günahkarım lisede çok girmeyi istedim arkadaşın biriyle hocasına haber yolladım daha zamanı var dendi başım açık benim kapanmak istiyorum nolursunuz banada dua edin kardeşlerim allah rızası için banada dua edinde ben o büyük zatın hürmetine rabbimin rızasını kazanabileyim

 • Ne vird var ne hatme var perisan oldum siz benim hatama dusmeyin vallahi rezil durumdayim aman sofi birakma virdini hatmeni sukredin her gununuz icin kiymetini bilemedim gaflete dustum ah seydam himmet et nolur perisan oldum.

 • Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  w

  Connecting to %s

  %d blogcu bunu beğendi: